Destrukcyjna moc alkoholu i jej wpływ na rodzinę kobiety

Problem uzależnienia od alkoholu jest w Polsce szeroko omawiany. To nie tylko problem, który dotyka konkretną osobę, ale ma negatywny wpływ na całe społeczeństwo. Od substancji alkoholowych uzależniają się nie tylko mężczyźni, ale także kobiety. W ich przypadku destrukcyjna moc alkoholu negatywnie wpływa na rodzinę.

Uzależnienie kobiety od alkoholu

Kobiety, które uzależnione są od alkoholu, bardzo często znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Badania pokazują, że aż 9 na 10 mężów alkoholicznej, którzy nie są uzależnieni od alkoholu, zostawia swoje żony, co prowadzi do rozpadu rodziny. W sytuacji, kiedy kobieta nadużywa alkoholu i nie jest w stanie zająć się dziećmi, są one jej odbierane. To jeszcze bardziej pogłębia depresję, poczucie żalu, wpływa na zwiększenie negatywnych emocji, a w rezultacie prowadzi do tego, że taka kobieta pija jeszcze więcej.

Istnieje też spora grupa kobiet, które piją dlatego, że ich mężowie zbyt często zaglądają do kieliszka. W takich związkach kobieta często się poddaje, a w alkoholu, którego nienawidzi i którym często pogardza, widzi swoje jedyne wyjście. Prowadzi to do sytuacji, w której rodzina rozpada się, bo małżonkowie są uzależnieni.

Destrukcyjny alkohol

Dlaczego alkohol tak źle wpływa na życie rodzinne kobiet? Przede wszystkim dlatego, że w trakcie uzależnienia dochodzi zawsze do sytuacji, kiedy alkohol staje się ważniejszy niż wszystko inne. Kobieta zapomina o obowiązkach domowych, przestaje chodzić do pracy, zapomina o odbiorze dzieci z przedszkola, a wszystko to prowadzi do rozpadu rodziny. Często przy alkoholizmie pojawia się także agresja, która kierowana jest na męża czy dzieci.

Uzależnienie od alkoholu jest bardzo problematyczne dla kobiet, które nie zawsze potrafią zwrócić się o pomoc. Przez to tracą rodzinę, która dla wielu z nich wcześniej była najwyższą wartością.