Ile gramów alkoholu zawiera piwo?

Alkoholizm 0 comments

Piwo jest niskoprocentowym napojem alkoholowym. Spożywane od czasu do czasu w rozsądnych ilościach nie powinno przynosić żadnych negatywnych skutków ubocznych. Codzienne picie piwa powinno jednak wzbudzać niepokój, ponieważ może prowadzić do uzależnienia.

Ile gramów alkoholu jest w piwie?

Przyjmuje się, że jedno duże piwo o pojemności 500 ml 4,5% zawiera 18 g alkoholu. Można zatem uznać, że alkoholu w piwie jest stosunkowo niewiele w porównaniu z innymi trunkami, jak wino czy wódka. Codzienne picie piwa jest przez to bardziej akceptowalne przez społeczeństwo i rzadko kiedy od razu wskazuje na uzależnienie od alkoholu.

Spożywanie jednego, dwóch czy trzech piw każdego dnia przez dłuższy okres może być początkiem nałogu. W każdym trunku – piwie, winie czy wódce jest bowiem ten sam alkohol, który uzależnia. Są to jedynie inne jego zawartości w przeliczeniu na pojemność butelki.

Wiele osób codziennie pijących piwo twierdzi, że nie jest uzależnionych. Prawda jest taka, że alkohol to alkohol i każde jego nadużywanie prowadzi do wyniszczającego nałogu. Codzienne, regularne picie piwa to pierwsze objawy alkoholizmu. Jeśli bowiem istnieje potrzeba ciągłego wprowadzania się w stan upojenia, to znaczy, że osoba jest uzależniona. Czuje ona niejako przymus regularnego alkoholizowania się i bardzo szybko traci kontrolę nad sytuacją.

Jak wyleczyć się z picia piwa?

Osoba uzależniona spożywająca każdego dnia piwo traktowana jest jak alkoholik, który nadużywa wyżej procentowych trunków. Można uwolnić się z tego nałogu. Leczenie alkoholizmu przebiega zawsze tak samo – trzeba poddać się skutecznej terapii, wytrwać w trzeźwości, zmienić otoczenie i znaleźć kogoś, kto w chwilach słabości pomoże przetrwać nie sięgając po kieliszek.

Można udać się na indywidualną lub grupową terapię uzależnień. Udanie się na odwyk nie jest proste. Detoksykacja organizmu w uzależnieniu od alkoholu jest jednak niezbędnym procesem. Bez tego nie da się uwolnić od choroby alkoholowej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

two × two =