Najpopularniejsze metody leczenia alkoholizmu – HALT

Bez kategorii 0 comments

Uzależnienie od alkoholu jest bardzo ciężkie do leczenia. Jednakże istnieją sposoby, które mogą pomóc osobie uzależnionej wyjść z nałogu i rozpocząć nowe, świadome życie, bez uzależnienia. Jednym ze skuteczniejszych metod leczenia alkoholizmu będzie z pewnością HALT, czyli program, który umożliwia pokonanie wszelkich przeciwności. Na czym tak naprawdę polega taki program i jak pomaga osobom, którym trudno jest się odzwyczaić od alkoholu?

Program HALT jest jednym z nowocześniejszych i skuteczniejszych terapii wprowadzonych w życie przez ośrodek leczenia alkoholizmu. Kierowany do osób potrzebujących pomocy, wsparcia w trudnych momentach odstawiennych. Przede wszystkim, aby przejść do tego, co dają takie metody leczenia alkoholizmu, warto najpierw dowiedzieć się, co tak w istocie oznacza skrót HALT. HALT – nazwa programu zawiera bardzo ważne słowa : głód – hungry, złość – angry, samotność – lonely oraz zmęczenie – tired.

Odczucia psychofizyczne w skrócie HALT

Odczucia zawarte w HALT bardzo często towarzyszą osobom uzależnionym w momencie odstawienia alkoholu i są to odczucia bardzo nieprzyjemne, z jakimi można walczyć za pomocą metody HALT. Program ma przede wszystkim wspierać, uczyć kontroli nad sobą i trafnego wybierania właściwych ścieżek, zamiany złych odczuć na pozytywne wrażenia. Takie wsparcie jest niezbędne podczas kuracji leczniczej i rzeczywiście przynosi oczekiwane rezultaty.

Popularność metody leczenia alkoholizmu HALT

Metoda lecznicza HALT jest jedną z popularniejszych metod walki z alkoholizmem nie bez powodu. Metoda wspiera osoby uzależnione, pokazuje im nowe sposoby walki z o nowe życie, bez alkoholu, uzależnienia. Jest to terapia, która ma przede wszystkim nauczyć tego, aby osoby uzależnione nie sięgały po alkohol w momencie uzdrawiania. Angielskie słowa zawarte w nazwie programu to odczucia psychofizyczne, jakie doświadcza każdy uzależniony na detoksie. Aby nie poddawać się tym niebezpiecznym odczuciom, warto korzystać z HALT, jaki wskaże dobry kierunek i pozwoli odnaleźć lepszą drogę, bez uzależnienia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ten + 14 =